Lustra jako ozdoba

Każdy z nas posiada w domu przynajmniej jedno lustro. Najczęściej umieszczamy je w łazienkach i garderobie. Jednak obecnie lustro może spełniać wiele innych funkcji.

Lustro jako ozdoba

W nowoczesnych wnętrzach lustra nie tylko pełnią funkcję użytkową, ale także są głównym elementem wystroju. Lustra designerskie jak level4u.pl/pl/dodatki/ lustra ożywią i nadadzą charakteru każdemu wnętrzu. Główną zaletą luster jest to, że optycznie powiększają dane pomieszczenie. Nawet z pozoru mała łazienka może okazać się wizualnie większą jeżeli umieścimy w odpowiednim miejscu lustra. W takich pomieszczeniach idealnie sprawdzą się duże lustra, tzw. tafle, od podłogi aż do sufitu. Lustro na całej ścianie sprawi złudzenie dłuższego pomieszczenia. Odbijają one też światło, dlatego odpowiednie umieszczenia lustra spowoduje doświetlenie pokoju. A dzięki różnorodnym kształtom, kolorom lustra są świetną ozdobą na ścianę.

Podświetlane lustra

Obecnie mamy wiele możliwości podświetlenia luster. Najczęściej można spotkać podświetlenie lampami, które są bezpośrednio montowane na lustrze. Stosuje się je przede wszystkim na toaletkach i w łazienkach, dzięki temu można wykonać precyzyjny makijaż bez dodatkowych lamp. Można też podświetlić lustro lampkami po bokach. Lustra designerskie podświetlane są ledami lub lampkami cotton balls. Minusem jest to, że takie światło pełni jedynie funkcję dekoracyjną. Jest zbyt słabe, by było światłem głównym.