Czym się kierować przy wyborze huśtawki ogrodowej?

Huśtawka w ogrodzie ma zadanie zapewnić dobrą zabawę i komfort. Natomiast decydując się na nią należy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. Zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze huśtawki ogrodowej?

Pierwszym czynnikiem, jakim należy się kierować wybierając huśtawkę ogrodową jest rozmiar ogrodu. Należy pamiętać, że zarówno przed jak i za huśtawką musi znajdować się wolny obszar. W małych ogrodach lepiej unikać dużych rozmiarów huśtawek. Natomiast, jeżeli do dyspozycji mamy duży obszar, to można kupić huśtawę kilkuosobową. Mają one zazwyczaj szerokość do 240 cm i długość do 160 cm. Huśtawka ogrodowa powinna też posiadać daszek, który chroni przed słońcem i deszczem (zobacz).

Najczęściej do budowy huśtawek ogrodowych wykorzystuje się drewno – sosnowe lub świerkowe. Naturalny materiał sprawia, że huśtawka dobrze się prezentuje w każdym ogrodzie. Natomiast dzieci ucieszą się z huśtawki wykonanej z tworzywa sztucznego, np. plastiku. Są one kolorowe, lekkie i łatwe w konserwacji. Ładnie wyglądają szczególnie w nowoczesnych ogrodach. Jeszcze innym materiałem, z którego wykonuje się huśtawki ogrodowe jest metal i technorattan. Technorattan cechuje się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne, jednak jest wciąż mało popularny w Polsce.