Jakie wymagania powinny spełniać grzejniki łazienkowe?

Podstawową cechą grzejnika łazienkowego powinna być jego moc. Ta z kolei dopasowywana jest do wielkości pomieszczenia. Należy również pamiętać o tym by grzejnik w łazience prezentował się jak najlepiej. Grzejnik łazienkowy musi więc łączyć w sobie funkcjonalność oraz odpowiedni wygląd.

W żadnym innym pomieszczeniu jak właśnie w łazience zimna temperatura powietrza nie jest tak dokuczliwa. Najbardziej optymalna temperatura to ta wynosząca 24 stopni Celsjusza. Dzięki temu poranna kąpiel nie będzie oznaczać równocześnie szoku termicznego. Ponadto coraz częściej od grzejników łazienkowych wymaga się tego by stanowiły również element dekoracyjny łazienki. Grzejniki łazienkowe powinny więc dobrze się prezentować. W dużych łazienkach dobrze jest pomyśleć o zastosowaniu tradycyjnego grzejnika wraz z ogrzewaniem podłogowym.

Wielu inwestorów zastanawia się nad tym czy wybrać w impero.pl grzejnik do łazienki o konstrukcji panelowej czy drabinkowej. Bez względu na wybrany model należy jednak zwrócić uwagę czy oba modele grzejników posiadają specjalną warstwą antykorozyjną. Tylko wtedy grzejnik przez długie lata będzie prezentował się jak najlepiej. Lepszą odpornością na wilgoć charakteryzują się grzejniki drabinkowe. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również grzejniki łazienkowe o zupełnie fantazyjnych kształtach – owalnych, okrągłych czy nawet bardzo futurystycznych. Dobry grzejnik łazienkowy może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Nad ich wyborem lepiej więc dobrze się zastanowić. Częstym błędem popełnianym w trakcie montażu jest nieodpowiednie umiejscowienie grzejnika. Nie powinien on znajdować się obok wanny lub prysznica. Najlepiej gdy znajduje się w lekkim oddaleniu, tak by nie stykał się bezpośrednio z parującą wodą. W innym przypadku może bardzo szybko dojść na występowania korozji na grzejniku a to niesie już za sobą poważne konsekwencje.