Czy warto zdecydować się na kamień dekoracyjny w łazience?

Czy warto zdecydować się na kamień dekoracyjny w łazience?

Wiele osób, tak samo podczas urządzania łazienki, jak również jej remontu poszukuje rozwiązania, które umożliwi na ożywienie wnętrza, a jednocześnie zapewni mu estetyczną elegancję. Jednym z podstawowych rozwiązań jest oczywiście wykorzystanie płytek, które pozwalają na uzyskanie zdumiewającego efektu. Tym bardziej, że ilość motywów oraz deseni jest bardzo szeroka. Jednak, czy istnieją jakieś dodatkowe materiały, które w sposób optyczny pozwolą urozmaicić wnętrze?

Kamień dekoracyjny w łazience – ciekawy efekt wizualny

Z pewnością rozwiązaniem, które do pomieszczenia wniesie oryginalny efekt wizualny, jest kamień dekoracyjny. To stosunkowo nowy pomysł aranżacyjny, jednak coraz częściej zostaje zaadaptowany na poczet eleganckiego wykończenia łazienek. W czym tkwi jego sekret? Przede wszystkim w widocznej fakturze. Znacząca ilość łazienek charakteryzuje się niemal gładkimi powierzchniami. Kamień dekoracyjny pozwala przełamać tego typu schematy i wprowadza świadome zaburzenie w gładkiej powierzchni, by stworzyć element dominujący, a dzięki temu tym bardziej dekoracyjny. Ciekawe kompozycje posiada firma Stegu, która oferuje szereg kamieni dekoracyjnych, dostępnych na: https://home100.pl/stegu.

salon z płytkami stegu na ścianie

Czy kamień dekoracyjny jest odporny na wilgoć?

W przeciwieństwie do naturalnego kamienia, który może nasiąkać wodą lub wilgocią, kamień dekoracyjny jest odporny na ich działanie. I dzięki temu może spokojnie być zastosowany w łazience. Jednak to nie jedyne miejsce, gdzie pozwoli na stworzenie oryginalnej kompozycji. Coraz częściej materiał ten wykorzystuje się także w kuchni, czy salonie. Jest to uniwersalne rozwiązanie, którego zastosowanie ogranicza wyłącznie wyobraźnia. Przy jego użyciu można stworzyć ciekawą wizualnie kompozycje, która łączyć się będzie z innymi materiałami, chociażby drewnem, płytkami. Sprawdzi się też pop prostu jako delikatne uzupełnienie poszczególnych linii w pomieszczeniach.