Co należy wiedzieć o szklanych miskach?

Co należy wiedzieć o szklanych miskach?

Szkło jest jednym z najstarszych materiałów używanych do wyrobu naczyń. Jest to także jeden z najbardziej wszechstronnych i trwałych materiałów. Szklane miski mają szerokie zastosowanie w kuchni, a ponadto są łatwe w czyszczeniu i konserwacji.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie szklanych misek?

Przy zakupie szklanych misek należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

MateriałMiski szklane mogą być wykonane z różnego rodzaju szkła takiego jak szkło ołowiowe, żywiczne, antyczne czy przezroczyste.

Rozmiar: Rozmiar miski jest najważniejszym czynnikiem do rozważenia. Małe miski szklane mogą posłużyć za naczynie do dodatków obiadowych takich jak sałata, surówka lub deserów. Duże mają szersze zastosowanie od umieszczania różnych zimnych i ciepłych potraw kończąc na przechowywaniu wyrobów.

Kształt: Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest kształt. Miski szklane są dostępne w bardziej i mniej popularnych kształtach. Są okrągłe, kwadratowe, wygięte, fikuśne, nowoczesne. Kupujący powinien wybrać zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami.

Jak czyścić i przechowywać szklane miski?

Szklane miski są doskonałym dodatkiem do każdej kuchni. Zwykle służą do serwowania sałatek, przekąsek i deserów. Jednak mogą być trudne do czyszczenia i przechowywania.

miski szklane

Szklaną miskę najlepiej czyścić ręcznie wodą z mydłem. Nie należy szorować wnętrza naczynia, ponieważ może to porysować powierzchnię szkła. Pierwszym krokiem jest napełnienie dna wodą i dodanie płynu do naczyń, a następnie przetarcie jej szmatką lub gąbką, aż będzie czysta. Drugim krokiem jest spłukanie pozostałości środków czyszczących lub brudu z powierzchni szkła poprzez ponowne napełnienie go świeżą wodą, w razie potrzeby dodanie większej ilości mydła, a następnie spłukanie okrężnymi ruchami, aż do całkowitego usunięcia brudu.

Ważne jest, aby dobrze wysuszyć szklaną miskę po jej umyciu, aby resztki wilgoci nie spowodowały z czasem pęknięć na jej powierzchni. Do osuszenia miski można użyć ręczników papierowych.