Wybieramy meble dla kota

Wybieramy meble dla kota

Zwierzęta domowe nierzadko są traktowane z najwyższymi zaszczytami, przysługującymi wszystkim pełnoprawnym członkom rodziny. Nie ma w tym nic dziwnego, nasi pupile to przecież nieodłączni towarzysze, którzy są z nami każdego dnia. W tym kontekście, każdy zwierzak zasługuje na własny kąt, który będzie dopasowany do jego potrzeb. Jak dobrać meble dla kota? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad.

Koty są szczególnymi zwierzętami, które przedstawiają bardzo specyficzne potrzeby. O swojego pupila należy właściwie zadbać, w przeciwnym wypadku bardzo dobitnie zamanifestuje nam swoje niezadowolenie. Pamiętaj, kot to zwierzę terytorialne, nie pozwól jednak, aby jego terytorium stanowił cały dom. Po prostu wyznacz strefę, która będzie przeznaczona wyłącznie dla psotnego futrzaka.

Dobór odpowiednich mebli to podstawa

Psy uwielbiają gryźć, koty wolą drapać – taka ich natura, z którą nie ma sensu walczyć (i tak nie wygramy). Jeżeli nie chcesz żeby każdy domowy sprzęt nosił ślady kocich pazurów, koniecznie sprezentuj swojemu pupilowi praktyczny drapak. Meble dla kota to także praktyczne legowiska, w których niesforne pupile będą mogły znaleźć tak bardzo lubianą chwilę dla siebie. Warto też pomyśleć o praktycznym „kocim boxie”, który będziesz mogła zabrać z sobą w podróż. Box koniecznie wyłóż miękką poduszką, która zapewni Twojemu ulubieńcowi spokojny i wygodny sen. W pobliżu legowiska powinno znaleźć się miejsce dla kuwety.