Urządzamy stylową, nowoczesną łazienkę – od czego zacząć?

Urządzanie łazienki może okazać się bardzo problematyczne z tego względu, że jest to dość małe pomieszczenie, w którym każdy metr jest na wagę złota. Trzeba dołożyć starań, aby urządzić łazienkę tak, żeby była równocześnie stylowa, ale też maksymalnie funkcjonalna. Jak to zrobić?

Wybieramy styl i kolory

Łazienka stylowo musi pasować do pozostałych pomieszczeń w domu, choć nie powinna wyglądać identycznie. Każde pomieszczenie należy urządzić tak, aby miało indywidualny charakter. Wybierzmy styl zbliżony do tego, w jakim urządziliśmy przedpokój czy salon. W małych wnętrzach najlepiej sprawdzą się jasne kolory, można zdecydować się na biel, która doskonale się prezentuje i wygląda elegancko. Obecnie dość dużą popularnością cieszy się styl minimalistyczny.

Płytki łazienkowe, które dodadzą charakteru

Jeżeli chodzi o płytki łazienkowe, ważne jest to, aby były wykonane z dobrego materiały. Muszą być łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia. Najlepiej wybierać takie, które będą połyskujące, w ten sposób wnętrze będzie można optycznie powiększyć, co jest ważne. Dobrze sprawdzi się również mozaika szklana, którą można położyć na przykład w obszarze kabiny prysznicowej czy umywalki. Obecnie wybór mozaik szklanych jest duży, także każdy powinien wybrać coś dla siebie, co będzie pasować do stylu, w jakim urządzane jest pomieszczenie. Mozaika to dobre rozwiązanie, bo prezentuje się naprawdę bardzo efektownie, a nie kosztuje dużo.

Przede wszystkim funkcjonalność

Urządzając łazienkę warto zwrócić uwagę na odległości pomiędzy poszczególnymi elementami typu wanna, miska WC, umywalka itp. Nie warto kupować najmniejszej umywalki czy kabiny prysznicowej, co po prostu jest mało praktyczne. Armatura i ceramika łazienkowa powinna być wykonana solidne, dlatego najlepiej wybierać spośród modeli od renomowanych producentów.