Umywalki wpuszczane w blat w wydaniu klasycznym i nowoczesnym

Obok wanny lub prysznica, umywalka stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Większości z nas kojarzy się ona z białą, ceramiczną misą, zawieszoną metr nad podłogą. Jednak obecnie możemy wybierać w bardzo szerokiej gamie łazienkowych zlewów, które różnią się kształtem, materiałem, użytym do produkcji oraz kolorem. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania umywalki nie tylko do potrzeb wszystkich domowników, ale również wkomponowania jej niemal w każdą aranżację.

Funkcjonalne i stylowe – umywalki wpuszczane w blat

duży wybór umywalek wpuszczanych w blat

Ponadczasowa wisząca, ceramiczna umywalka powoli ustępuje miejsca bardziej nowoczesnym formom. Ciekawie stylizowane łazienki, w których każdy element wyposażenia jest dokładnie przemyślany, wymagają zastosowania innowacyjnych pomysłów, choć czasami korzystają one z klasycznych wzorców. Umywalka wpuszczana w blat sprawdzi się w większości łazienkowych wnętrz. Białe modele ceramiczne, szklane lub porcelanowe będą pasowały zarówno do skromnych, jak i bardziej ekscentrycznych pomieszczeń. Możemy również zdecydować się na zlew w kolorze czarnym, który doda łazience elegancji, albo kremowym. Natomiast miłośnicy stylu awangardowego swoją łazienkę mogą wyposażyć w kolorowe umywalki, np. czerwone lub seledynowe.

Wygodna umywalka wpuszczona w blat

Umywalki możemy umieszczać w blatach drewnianych, marmurowych lub produktach z tworzyw sztucznych. Dzięki temu uzyskujemy wygodną powierzchnię, na której możemy trzymać niezbędne kosmetyki, pastę i szczoteczki do zębów lub przybory do golenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku małych łazienek, gdzie umieszczenie dodatkowej szafki byłoby problemem. Ponadto umywalka wpuszczona w blat wygląda bardzo estetycznie, niezależnie od tego, czy jest wykonana z ceramiki, tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej, czy też konglomeratu. Obecnie producenci oferują zlewy w wielu różnych wielkościach oraz kształtach, więc możemy wybrać model owalny, kwadratowy, prostokątny lub narożny – wszystko zależy od naszych potrzeb i wielkości powierzchni, przeznaczonej na umywalkę.