Szlifierka Milwaukee – uniwersalne urządzenie dla każdego majsterkowicza

Szlifierka Milwaukee – uniwersalne urządzenie dla każdego majsterkowicza

Szlifierka kątowa to bardzo ważne i niezastąpione elektronarzędzie każdego majsterkowicza. Służy do wykonywania zróżnicowanych prac wykończeniowych, wyrównywania powierzchni płaskich, usuwania powłok lakierniczych i malarskich a nawet do precyzyjnego cięcia drewna, kamienia czy metalu. Na rynku można znaleźć wielu producentów oferujących bardzo zróżnicowany asortyment. Na czoło wysuwają się produkty takich marek, jak: Milwaukee, Bosch, Makita czy Hikoki. Którą szlifierkę kątową wybrać?

Parametry szlifierek kątowych

Dużym problemem wielu szlifierek kątowych jest kwestia początkowego szarpnięcia elektronarzędzia w trakcie jego uruchomienia. Dobre rozwiązanie w tym zakresie oferuje wiele szlifierek, w tym kątówka Milwaukke, w której to zastosowano system łagodnego rozruchu, gdzie początkowe napięcie silnika jest kontrolowane i obroty stopniowo przyspieszają.

Szlifierki kątowe dostępne są w wielu wariantów średnic – od 50 do 230 mm. Mają możliwość zmiany obrotów, co jest szczególnie istotne np. w przypadku polerowania powierzchni malowanych czy lakierowanych, co zapobiega uszkodzeniom mechanicznym oraz stopieniu lub spaleniu zarówno powierzchni jak i materiału szlifierki.

Kupują szlifierkę kątową warto również zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie. Dobrym rozwiązaniem jest dołączenie do zestawu osłony, rękojeści oraz narzędzi do szybkiego montażu tarcz. Dużym atutem będzie zamieszczenie zestawu w specjalnej, wzmocnionej walizce.

Szlifierki kątowe na baterie

Bardzo popularnym i zaraz wygodnym typem szlifierek są mobilne szlifierki kątowe na baterie. Najczęściej w takim zestawie znajdują się dwie baterie – gdy jedna bateria rozładuje się może ona być od razu ładowana, natomiast do pracy może być wykorzystana druga zapasowa. Wśród szlifierek kątowych w rankingu najlepszych plasuje się szlifierka kątowa Milwaukee, w której zastosowano nowoczesne ogniwo litowo-jonowe, które jest bardzo szybko ładowane.

Szlifierka kątowa na baterie dostępna na stronie https://bezprzewodu.pl/szlifierki-katowe-milwaukee