Sypialnia – jak ją zaaranżować?

szafka nocna

Sypialnia to bez wątpienia jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego warto poświęcić jej aranżacji więcej czasu. Jest to miejsce snu, wypoczynku, dlatego powinno być wygodne, przytulne, ale równocześnie stylowe. Jak zaaranżować sypialnię?

Ze względu na to, że sypialnia jest miejscem, które ma służyć wyłącznie do sypiania, warto zrezygnować z umieszczania w niej różnego rodzaju urządzeń elektronicznych typu komputer, telewizor czy radio. Takie pomieszczenie w zasadzie nie potrzebuje dużego wyposażenia. Wystarczy kupić łóżko z wygodnym materacem, można wstawić też dużą przesuwaną szafę lub komodę. Przydadzą się też szafki nocne do sypialni, na których będzie można położyć lampki. Kluczowe jest, to aby sypialnia sprzyjała wypoczynkowi oraz zdrowemu snu.

Po prawej – zdjęcie szafki do sypialni z https://vinotti.eu/sypialnia/szafki-nocne

Warto stawiać na stonowane, jasne barwy ścian, można za to zaszaleć z fakturami czy kolorami tekstyliów tj. narzuty na łóżko, poduszek dekoracyjnych czy zasłon. Nie warto też przesadzać z dodatkami, należy zachować umiar i skoncentrować się na dwóch lub trzech elementach – im więcej akcesoriów, tym większe poczucie bałaganu, a nie o to przecież nam chodzi podczas urządzania sypialni. Przestrzeń musi być czysta, wszystkie rzeczy powinny mieć swoje miejsce.