Stoły do jadalni – co znajdziemy w sklepach?

Jadalnia to miejsce, w którym spożywa się posiłki wraz z rodziną lub z gośćmi. Najważniejszym elementem jest więc odpowiedni stół do jadalni, który pomieści wszystkie zgromadzone przy nim osoby i pozwoli wygodnie zjeść obiad, kolację czy deser. Jakie stoły do jadalni można obecnie znaleźć w sklepach?

Stół prostokątny

Najbardziej tradycyjny stół do jadalni to ten w prostokątnym kształcie. Posiada kilka istotnych zalet:
– jest bardzo praktyczny, gdyż można go postawić przy ścianie, zaoszczędzając przestrzeń, a w przypadku większej ilości gości odsunąć i dostawić dodatkowe krzesła;
– taki stół wpasowuje się niemal w każde pomieszczenie;
– umożliwia optyczne oddzielenie stref w przypadku posiadania jednego pomieszczenia, które ma służyć jednocześnie za salon i jadalnię;
– tego rodzaju stoły posiadają też często możliwość powiększenia, dzięki czemu na co dzień będą zajmować niewiele miejsca, za to w przypadku większych imprez mogą pomieścić znacznie więcej osób.

Stół okrągły

Innym popularnym rozwiązaniem jest stół okrągły do jadalni, który również ma wiele zalet. Po pierwsze, wszyscy goście zgromadzeni przy stole widzą siebie nawzajem i mogą ze sobą rozmawiać. Po drugie, taki stół zapewnia każdej ze zgromadzonych przy posiłku osób taki sam dostęp do wszystkich wystawionych na nim potraw. Zazwyczaj nie trzeba prosić więc innych o podanie półmisków czy napojów, jak to bywa w przypadku siedzenia przy stole prostokątnym – przeważnie do wszystkiego ma się swobodny dostęp.