Sekator elektryczny przez cały rok

Sekator elektryczny przez cały rok

Każdy właściciel ogrodu czy kawałka ziemi doskonale zdaje sobie sprawę, ile pracy i środków wymaca stała pielęgnacja roślinności. Aby cieszyła ona oko i rozwijała się zgodnie z cechami wegetacji należy regularnie o nią dbać, kosić trawnik, przycinać żywopłot, ozdobne drzewa oraz inne rosnące w ogrodzie rośliny. Właściciele ogrodów zajmują się zwykle nimi z pasji i zamiłowania, tym bardziej potrzebują skutecznych i sprawnych narzędzi, które umożliwią, ale też ułatwią pielęgnację zieleni. 

Sekator elektryczny do ogrodu, parku i sadu

Sekator elektryczny to urządzenie niezbędne do pielęgnacji roślinności w sadzie, ogrodzie, parku, szkółce, w miejscach uprawy winorośli i w lesie. Umożliwia szybkie i sprawne przycięcie drzew i krzaków. Charakteryzuje się płynną regulacją otwarcia ostrza i wyboru jednej z 10 pozycji do jego pracy. Każdą z nich można samodzielnie zaprogramować, by odpowiadała konkretnemu zadaniu. Praca sekatora elektrycznego w trybie półotwartym umożliwia np. przyspieszenie tempa cięcia, co z kolei oszczędza czas osoby wykonującej zadanie, ale i pomaga zaoszczędzić energię w baterii, która wydłuża czas pracy urządzenia. Nowoczesne modele sekatorów elektrycznych zarządzane są poprzez moduł Bluetooth i aplikację, dzięki której na bieżąco śledzi się:

  • postęp prac
  • statystykę zadania
  • statystykę cięć
  • ustawienia sekatora
sekator elektryczny

Najważniejsze są funkcje i pojemność akumulatora

Kompaktowy akumulator sekatora elektrycznego może ważyć nawet 810g, przy wpisanej w niego mocy pozwalającej na pracę bez dodatkowego ładowania przez ok. 9 godzin. Akumulator w trybie szybkiego ładowania gotowy jest do pracy w 1,5  godziny. Niezwykle istotną funkcją dla pracy sekatora elektrycznego jest bezpieczne zimowanie baterii, które umożliwia przechowywanie akumulatora przez dłuższy okres, nawet zimowania, bez konieczności ładowania go. Po zakończeniu sezonu uruchamia się  odpowiedni przycisk odpowiedzialny za tę funkcję. Sprawdź tutaj wiele fajnych możliwości.