Rodzaje zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne powinny być rozesłane już na jakiś czas przed ceremonią. Uznaje się bowiem, że wysyłanie ich na ostatnią chwilę jest oznaką lekceważenia i jest zwyczajnie niegrzeczne. Oznacza to, że najpóźniej na cztery miesiące przed planowaną ceremonią, młoda para powinna mieć już wybrany ich wzór. Jak jednak zdecydować się na jeden konkretny model, kiedy w sklepach dostępnych jest ich tysiące?

Wzory zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne z humorem, romantyczne, eleganckie, retro, vintage czy folkowe – te wszystkie rodzaje zaproszeń znaleźć można w sklepach papierniczych. Nic więc dziwnego, że wybór jest trudny.

zaproszenie ślubne z ludzikami - lolkami

Wskazówką może okazać się wstępne wybranie motywu przewodniego wesele i stylu ceremonii, do których później dopasowywać można wszystkie detale, także zaproszenia.

Tak więc, do mniej oficjalnych ceremonii i przyjęć, świetnie pasować będą śmieszne ślubne kartki z zaproszeniami ślubnymi. Dadzą one gościom znać, że dzień ślubu będzie pełen śmiechu i radości. Bardziej wystawne przyjęcia wymagają kupna eleganckich zaproszeń, które podkreślą uroczystość okazji.

Ceny zaproszeń ślubnych

Jeśli chodzi o ceny zaproszeń, to potrafią być one bardzo zróżnicowane. Najdroższe są zaproszenia wykonywane ręcznie, na specjalne zamówienie. Niemniej jednak są one bardzo efektowne. Aby zaoszczędzić, można zdecydować się na zakup zaproszeń w sieci, gdzie można je znaleźć już od złotówki za sztukę.