Rodzaje nowoczesnych mebli RTV do salonu

Miłośnicy domowego kina bardzo często decydują się na utworzenie w salonie kącika do oglądania filmów. Przy projektowaniu takiego miejsca, na szczególną uwagę zasługuje uwzględnienie odpowiednio dobranych mebli RTV. Warto również w optymalny sposób rozplanować układ sprzętów, w czym może pomóc zapoznanie się z różnymi interesującymi rozwiązaniami technicznymi.

Szafki RTV do salonu

meble rtv do salonu
pinterest.com

Podstawowym meblem RTV do salonu jest szafka. Tego typu wyposażenie projektowane jest w taki sposób, aby możliwe było łatwe podpięcie wszystkich urządzeń oraz ukrycie okablowania. W sklepach nabyć można nowoczesne meble RTV o różnej budowie. Na szczególną uwagę zasługują szafki:

– zamykane,
– podwieszane,
– designerskie .

W aranżacjach minimalistycznych najlepiej prezentują się meble RTV z chromowanego metalu oraz szkła. Na rynku dostępne są także nowoczesne szafki telewizyjne wykonane z drewna.

Stoliki i ławy

Podczas oglądania telewizji bardzo przydatne okazują się nieduże stoliki i ławy, na których ustawić można przekąski czy napoje. Nowoczesne meble RTV tego typu wyposażane są w półki umieszczone pod blatem, na których przechowywać można na przykład piloty do kina domowego. Stolik dopasować można stylistycznie do całego pomieszczenia lub zdecydować się na bardziej kontrastowe zestawienie. Wówczas meble RTV do salonu mogą funkcjonować także jako efektowny element dekoracyjny. We wnętrzach nowoczesnych dobrze prezentują się np. stoliki stylizowane na kawowe.