Przerabianie dywanu na balkon lub taras? A może dywanik kuchenny z próbek? 4 sposoby na dostosowanie i wykorzystanie różnych dywanów

Przerabianie dywanu na balkon lub taras? A może dywanik kuchenny z próbek? 4 sposoby na dostosowanie i wykorzystanie różnych dywanów

Dywany czasem mogą być trudnym orzechem do zgryzienia, mimo że przecież zazwyczaj się po nich chodzi. Z jednej strony są jednym z najszybszych sposobów na ogrzanie i przekształcenie pokoju lub pomieszczeń dzięki ich fakturom, kolorom i wzorom. Ponadto mogą działać jako coś do wydzielenia miejsc w dużych przestrzeniach.

Z drugiej strony dywany mogą być drogie. Są inwestycją, nawet jeśli znajdzie się dobrą ofertę. Ponadto mimo mnóstwa dostępnych wzorów i kolorów, czasami trudno jest znaleźć ten właściwy dywan, który będzie zdobił podłogę tak, jak się chce. Do tego te wszystkie zalecania odnośnie pielęgnacji i dbania o dywan, pff. Oto kilka lifehacków – daj Bóg – przydatnych, których można użyć, aby rozwiązać typowe problemy z dywanami.

Dwa dywaniki połączone w jeden duży

Problem: upatrzony dywan nie jest wystarczająco duży do pokoju.

Rozwiązanie: kup dwa!

Dwa mniejsze dywany można połączyć w jeden duży, aby uzyskać rozmiar proporcjonalny do przestrzeni, którą chce się wypełnić. Najlepiej to działa w przypadku dywanów o organicznym kształcie, które nie mają ściśle zawiązanej krawędzi. Świetnym pomysłem są też dywany shaggy. Wysokie runo ukrywa szew na środku. Można też użyć 2-3 mniejszych dywanów tarasowych, aby stworzyć większy lub mały dywan. Albo można zamienić 2 średniej wielkości dywaniki flokati w jeden luksusowy do jadalni lub salonu.

Jeden dywan zamieniony w dwa

Problem: dywan nie pasuje, ponieważ miejsce jest niewygodne lub chce się mieć dywanik zarówno wewnątrz, jak i wewnątrz tylnych drzwi lub wyjściu na taras albo balkon.

Rozwiązanie: Przetnij to na pół!

Ten sprytny sposób uwalnia od ograniczeń standardowych rozmiarów i kształtów dywanów. Przecinając dywan na pół i kształtując krawędzie, można stworzyć dywan, który będzie odpowiadał potrzebom. Maty z włókna kokosowego świetnie nadają się do miejsc, w których chce się przenieść dywanik na zewnątrz do wnętrza, np. z tarasu lub werandy do środka. W ten sposób można w niewymagający sposób przygotować dywan na balkon lub dywaniki przed drzwiami do wyjścia do ogrodu. Wystarczy nożyk do cięcia, marker i miarka.

Można też próbować to zrobić z dywanem przeznaczonym tylko do pomieszczeń, ale najpewniej trzeba będzie znowu zawiązać krawędzie.

Dywan z dywanów

Problem: Brakuje forsy.

Rozwiązanie: Użyj próbek lub tanich wzorników dywanowych, aby stworzyć dywan!

Niektóre firmy pozwalają tworzyć niestandardowe dywany z kwadratów dywanowych lub końcówek. Ale nadal jest to kosztowna opcja. Można to zrobić inaczej we własnym zakresie. W sklepach z dywanami można poprosić o próbki starych dywanów, za darmo lub za symboliczną złotówkę albo 2 zł za sztukę. Najlepiej wybrać fragmenty z tą samą wysokością runa, ale mogą różnić się kolorem i rozmiarem. Po połączeniu można stworzyć ładny dywan na taras lub do kuchni.

Dywan na niby

Problem: podłogi, które trzeba przykryć na już.

Rozwiązanie: rzuć koc lub narzutę meblową na podłogę!

Czasem, gdy potrzeba coś zrobić natychmiast, niektórzy „rzucają mięsem”. W sytuacjach, gdy trzeba szybko przykryć podłogę, lepiej jest użyć koca lub narzuty na meble. Dodatkowo na tył można przyszyć materiał antypoślizgowy, co jeszcze bardziej poprawi funkcjonalność. Najlepiej nadają się do tego koce i narzuty o płaskim, gęstym splocie i zakończone frędzlami. W ten sposób można zrobić szybko dywan na balkon lub dywany tarasowe. Przydaje się to, gdy np. dzieci chcą się tam bawić.

Dywan na taras? Sprawdź ofertę na stronie https://sklepeureka.pl/dywany/na-balkon