Pomysły na aranżacje z płytkami imitującymi beton

Ogromną popularność surowych, betonowych ścian we wnętrzach sprawiła, że producenci płytek postanowili stworzyć płytki imitujące beton, które można zastosować na ścianie lub podłodze. Dzisiaj już chyba każdy sklep z płytkami posiada je w ofercie.

Sposoby na pomysłową aranżację

Urządzenie nowoczesnego, stylowego wnętrza to nie lada wyzwanie. Niezbędna jest wiedza na temat poszczególnych stylów i umiejętność dopasowania do siebie wszystkich elementów wnętrza.

Wybierając płytki imitujące beton – sprawdź dostępne produkty, osoba urządzająca mieszkanie powinna wiedzieć, z czym najlepiej je łączyć, aby stworzyć udaną i efektowną aranżację. Dzięki szarej kolorystyce i minimalistycznej formie, płytki te można stosować na wiele sposobów i zestawiać z różnymi materiałami.

Ciekawym zabiegiem jest połączenie szarych płytek z drewnem. Zimny beton z ciepłym, naturalnym drewnem tworzą efektowny duet. To świetny pomysł na stylową łazienkę.

Płytki te wyglądają też bardzo dobrze w zestawieniu z bielą, tworząc wystrój elegancki i stonowany, albo z dodatkami o intensywnych kolorach- taka wersja sprawdzi się w nowoczesnych, nieszablonowych wnętrzach.

Jakie płytki imitujące beton są dostępne w sprzedaży?

Szeroka oferta producentów umożliwia klientom znalezienie płytek, które najbardziej im odpowiadają. W sprzedaży są płytki o różnych rozmiarach, fakturach i kolorach.

Płytki imitujące beton mogą być matowe lub połyskujące, jednolite lub z przetarciami, dostępne są też różne ich wielkości. Największy jest wybór kolorów. Może się wydawać, że beton ma tylko jedną, szarą barwę, ale tak nie jest! Wersji kolorystycznych jest bardzo wiele. Większość to różne odcienie szarości, ale zdarzają się także płytki z domieszką beżu.