Płytki podłogowe do pokoju dziennego

Salon jest miejscem, gdzie można wypocząć, spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego tak ważne jest, aby był urządzony z pasją i według najnowszych trendów. Obecnie w aranżacji wnętrz, poza nowoczesną stylizacją duży nacisk kładzie się na funkcjonalność. Składają się na nią nie tylko wygodne meble, ale także łatwa w utrzymaniu czystości podłoga.

Nowoczesne i praktyczne płytki do salonu

Poza panelami oraz parkietem, szczególnie polecanym materiałem wykończeniowym stosowanym na podłodze są płytki. Można je łatwo umyć, nie rysują się i nie odkształcają, a ponadto posiadają jedną ważną zaletę. Mianowicie można pod nie bez problemu położyć praktyczne i energooszczędne ogrzewanie podłogowe. Obecnie płytki do salonu które dostępne są w Banyo to wiele ciekawych wzorów i kolorów. Wyglądem mogą przypominać drewnianą deskę, kamień, szachownicę lub tworzyć oryginalną mozaikę. Nowość stanowią także biało-czarne płytki oktagonalne. W połączeniu z listwami i fugą podłoga staje się efektowną dekoracją pomieszczenia. Modne stało się połączenie kuchni z salonem i przedpokojem, gdzie podłoga stanowi jednolitą całość.

Modne kafle do każdej aranżacji

Użycie płytek do aranżacji pokoju dziennego wiąże się nie tylko z wykorzystaniem ich do wnętrza nowoczesnego, ale także do wystroju klasycznego. Wybór płytek do salonu to nie tylko wzór i faktura, ale także kolor. Według fundamentalnej zasady dekoracji wnętrz: w małych pomieszczeniach najlepiej jest stosować jasne barwy, w dużych można się pokusić o płytki w ciemnych kolorach. Urządzając salon w stylu rustykalnym czy skandynawskim, nie trzeba rezygnować z praktycznych płytek, wystarczy dobrać kafle imitujące surowe drewno z uwidocznionymi słojami. W przypadku nowoczesnych aranżacji wykorzystać można gres szkliwiony, który idealnie sprawdzi się w połączeniu z miękkim dywanem.