Panele prysznicowe – nowe technologia w inżynierii sanitarnej

Panele prysznicowe – nowe technologia w inżynierii sanitarnej

W standardowych polskich mieszkaniach wielkość łazienki pozostawia wiele do życzenia. Idealnym rozwiązaniem dla małych łazienek są panele prysznicowe. Korzyści płynące z zastosowania paneli prysznicowych mogą podnieść funkcjonalność łazienki na nowy poziom, jak również radykalnie odmienić jej wygląd.

Co to jest panel prysznicowy?

W skrócie, panel prysznicowy to jednoczęściowy monoblok, który montuje się na ścianie w łazience. Proste modele są dostępne z pojedynczą głowicą prysznicową z wężem. Bardziej złożone modele posiadają głowicę pionową (odpowiednia opcja – panele prysznicowe).

Większość nowoczesnych paneli prysznicowych jest wyposażona w funkcję hydromasażu. W tym celu są one wyposażone w zestaw dysz, liczący od dwóch do ośmiu sztuk.

Dzięki nim możesz zmieniać siłę i kierunek strumienia wody według własnych upodobań, uzyskując w pełni prozdrowotny efekt prawdziwego hydromasażu.

Różne wersje paneli prysznicowych

Panele prysznicowe są również dostępne w różnych wersjach. Dostępne są proste modele, które można podłączyć do istniejącej armatury. Ale dziś są one rzadkim wyjątkiem. W sklepach najczęściej sprzedawane są panele prysznicowe z baterią, która jest w pełni niezależnym modułem hydraulicznym.

Najbardziej zaawansowane panele posiadają mieszacz termostatyczny, który utrzymuje zadaną temperaturę wody. Osiąga się to poprzez ciągłą regulację dodawania lub zmniejszania ilości ciepłej wody.

Wanna z panelem prysznicowym

Doskonałym rozwiązaniem jest wanna z panelem prysznicowym, gdy panel zamontowany jest bezpośrednio nad wanną. Funkcjonalną cechą takich modeli jest funkcja wylewki. Specjalne panele prysznicowe z wylewką posiadają otwór do napełniania wanny.

Wreszcie, panel może być wykorzystywany nie tylko jako armatura sanitarna, ale także jako cała jednostka rozrywkowo-relaksacyjna. Oprócz relaksującego masażu wirowego, panel prysznicowy może być wyposażony w delikatne oświetlenie halogenowe, radio, a nawet ekran LCD.