Ochrona podłóg przed uszkodzeniami

Nowe podłogi, świeżo po położeniu, są zazwyczaj lśniące i błyszczące. Nie ma nich najmniejszych rys i są prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Co zrobić, by taki stan rzeczy trwał już zawsze? Jak ochronić powierzchnię podłogi przed uszkodzeniami?

Krzesła biurowe

Znaleźć je można w każdym domu, bo są bardzo wygodne, zwłaszcza w pracy biurowej. Niestety, ich jezdne kółka są przyczyną powstania drobnych zarysowań na podłodze, już po krótkim okresie użytkowania. Ułożona pod krzesło mata ochronna może zapobiegać powstawaniu tych uszkodzeń. W efekcie mata pod krzesło przeciwdziała bladnięciu, utracie koloru i połysku podłóg. Maty pod krzesła świetnie przylegają do podłogi i są praktycznie niewidoczne.

Szuranie meblami

Meble, zwłaszcza te oparte na nóżkach, od czasu do czasu są przesuwane, co powoduje na podłodze powstawanie nawet głębokich rys. Warto więc zabezpieczyć spody mebli,przyklejając na nie specjalnie filcowe zabezpieczenia. Miękko i delikatnie przesuwają się one po podłodze, sprawiając, że nawet najcięższe przedmioty jej nie uszkadzają. Filcowe podkładki powinny znaleźć się zwłaszcza na przedmiotach, które często się przesuwa – takich jak krzesła kuchenne,w jadalni czy stolik w salonie.