Nowoczesne komody do salonu – najpopularniejsze rozwiązania

Nowoczesne komody do salonu przede wszystkim umożliwiają przechowywanie rozmaitych rzeczy. Jednocześnie mają też zastosowanie dekoracyjne, gdyż często ozdabiane są wszelkiego rodzaju bibelotami. Niejednokrotnie na komodach stawiany jest również sprzęt RTV. Komody znaleźć można praktycznie w każdym salonie. Nic dziwnego, że producenci wychodzą naprzeciw potrzebom, oferując szeroki wybór mebli w nowoczesnym stylu.

Komody dla każdego

Komody do salonu muszą być przede wszystkim pojemne. Produkowane są w różnych wymiarach, by wpasować się zarówno w małe, jak i duże wnętrza. Produkowane są też z wielu rodzajów materiałów, do których należy przede wszystkim:
– drewno;
– płyty MDF
Obecnie na rynku znaleźć można także wiele komód w nowoczesnym stylu, które doskonale wpasowują się w aranżacje industrialne, skandynawskie czy glamour.

Komody w nowoczesnych wnętrzach

Nowoczesne komody do salonu to przede wszystkim te o prostej formie, z szufladami bez klamek za to z frontami uciętymi pod skosem lub z wgłębieniami umożliwiającymi otwieranie szuflad. Dużą popularnością cieszą się także komody z szufladami otwieranymi dotykowo. Obecnie w sklepach królują przede wszystkim komody białe, które doskonale wpasują się w większość nowoczesnych wnętrz. Szerokie zastosowanie znajdują jednak także komody drewniane nowoczesne, które będą stanowiły surowy element wystroju, a jednocześnie mogą znaleźć zastosowanie także w przypadku klasycznych wnętrz.