Niski brodzik – wady i zalety tego rozwiązania

Niski brodzik – wady i zalety tego rozwiązania

Podczas remontu łazienki jej właściciele muszą podjąć wiele decyzji, których konsekwencje będą ponosić przez kilkanaście lat. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego brodzika. Na rynku dostępne są brodziki półokrągłe, kwadratowe i prostokątne. Spośród nich trzeba jeszcze wybrać: wysoki, czy niski brodzik.

Kiedy sprawdzi się niski brodzik?

W nowoczesnej łazience lepiej będzie wyglądać brodzki, który jest niski. Widoczna zabudowa wysokiego brodzika nie współgra zbyt dobrze z nowoczesnym designem łazienki.

Poza tym do największych zalet płytkiego brodzika zalicza się także:

  • łatwe mycie (na wysokim brodziku osadza się więcej mydła i kamienia
  • bezpieczeństwo w użytkowaniu (ważne szczególnie wtedy, gdy z łazienki korzystają seniorzy)

To rozwiązanie cenią wszyscy ci, którzy lubią minimalistyczne wnętrza. Jeśli w domu nie ma drugiej łazienki z wanną, wielu rodziców wybiera wysoki brodzik,by móc kąpać w nim dziecko. Wystarczy jednak zamiast tego kupić turystyczną wanienkę. Ta po złożeniu zajmuje mniej miejsca a spełni funkcję wysokiego brodzika.

niski brodzik

Jak zamontować płytki brodzik – praktyczne porady

Do niskiego brodzika (https://www.ekspercilazienek.pl/brodziki-niskie) trzeba zamontować syfon, który się pod nim zmieści. Jeśli możliwe jest wykucie miejsca na syfon w wylewce, można kupić wyższy model. Standardowy syfon brodzikowy ma wysokość około 4 cm, co gwarantuje, że zmieści się pod zabudową.

Poza tym podczas montażu należy pamiętać o zachowaniu spadku, by woda swobodnie spływała z brodzika. Przy brodzikach musi on wynosić minimum 1,5%. Każdy brodzik posiada regulowane nóżki i to przy ich pomocy można odpowiednio go ustawić. Nie ma konieczności wykonywania spadku na samej podłodze.

Nie ma konieczności izolowania podłoża pod brodzikiem styropianem. Na podłodze powinny znajdować się standardowe płytki.