Najpopularniejsze rodzaje zawiasów meblowych

Najpopularniejsze rodzaje zawiasów meblowych

Jeżeli chodzi o meble, to producenci najczęściej korzystają z zawiasów puszkowych. Aby je zamontować niezbędny jest specjalny prowadnik o odpowiednim dystansie. Zawiasy puszkowe mogą posiadać różne kąty otwarcia. W większości meblach stosuje się jednak zawiasy, które umożliwiają otwarcie drzwi pod kątem 110 stopni.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje zawiasów meblowych?

W narożnych szafkach montuje się zawiasy o znacznie większym kącie otwarcia (nawet do 170 stopni). W takim przypadku większość producentów korzysta z tzw. zerówek. Mowa tutaj oczywiście o zawiasach do drzwi nakładanych. Największą zaletą zerówek jest to, że są one łatwe w montaży. Przy większości meblach wystarczy jedynie wywiercić otwór o odpowiedniej głębokości. Zawiasy meblowe należy dokładnie przykręcić do korpusu szafki za pomocą wkrętów.

Zawiasy do drzwi wpuszczanych

Bardzo wiele mebli korzysta z zawiasów do drzwi wpuszczanych, które znajdują się wewnątrz korpusu. Nieco innym rozwiązaniem są dość popularne zawiasy (https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/okucia/zawiasy.html) do drzwi bliźniaczych albo zawiasy do drzwi składanych w kształt litery L.

Mniej popularne zawiasy meblowe?

Przy dość ciężkich meblach stosuje się zawiasy taśmowe, które wyróżniają się sporą długością. Warto wspomnieć także o zawiasach środkowych, które stosuje się przede wszystkim we frontach uchylno-składanych w popularnych szafkach wiszących. W wielu nowoczesnych szufladach stosuje się również zawiasy z zerowym uskokiem.