Na jaką szafę młodzieżową się zdecydować?

Na jaką szafę młodzieżową się zdecydować?

W pokoju dla nastolatków z pewnością nie może zabraknąć pojemnej szafy, która pomieści wszystkie ubrania oraz inne przedmioty. Nie powinna spełniać ona tylko funkcji estetycznych, lecz także praktyczne, by wymagane rzeczy mogły zostać schowane w jednym miejscu i nastolatek zawsze miał je pod ręką.

Szafa dla nastolatka – jaka powinna być?

Najważniejszą kwestią jest to, by szafa była pojemna i pomieściła nie tylko ubrania, ale również wszystkie potrzebne przedmioty nastolatka. Powinna być ona także lekka, solidna i stabilna, by w razie potrzeby młodzież mogła swobodnie przestawić meble w dowolne miejsce. Dobrym pomysłem jest wybranie tej z różnymi przegródkami, aby rzeczy znajdowały się na swoim miejscu i nie trzeba było szukać ich po całej szafie.

Do wyboru są również opcje z lustrami, których zaletą jest optyczne powiększenie i rozświetlenie wnętrza, co przydaje się w szczególności w małych pomieszczeniach oraz gdy nie znajduje się w nich zbyt wiele okien, przez co na co dzień pokój wydaje się ciemny i ponury. Więcej przykładowych szaf młodzieżowych znajdziesz na – https://novodom.pl/k/szafy-mlodziezowe.

szafa młodzieżowa

Czym kierować się podczas wyboru szafy młodzieżowej?

Podczas wyboru szafy młodzieżowej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar, który powinien zostać dopasowany w zależności od dostępnego miejsca w sypialni nastolatka. Najwęższą opcją jest oczywiście szafa jednodrzwiowa, nieco większą dwudrzwiowa, a dla znacznie większych pokoi szafa trzydrzwiowa, która dodatkowo może pomieścić książki oraz przybory szkolne.

Mimo to niezależnie od wybranego rozmiaru dobrze będzie zaopatrzyć się w mebel z wieloma półkami oraz przegródkami, by ubrania mogły zostać swobodnie podzielone i nie trzeba było szukać górnej części ubioru w spodniach lub bieliźnie. Warto pamiętać również o wieszakach, ponieważ żaden nastolatek nie obejdzie się bez możliwości powieszenia ubrań oraz przechowywania okryć wierzchnich na daną porę roku.

Ostatnią kwestią do przemyślenia z pewnością jest kolor szafy młodzieżowej, jeśli nastolatkowi zależy na tym, by była ona dopasowana do wystroju wnętrz i nie wyróżniała się na tle jaskrawych lub zbyt ciemnych kolorów. Po omówieniu wszystkich możliwości z pewnością uda się odnaleźć idealny model, który spełni oczekiwania zarówno rodziców, jak i dziecka.