Na co zwrócić uwagę wybierając stoły rozkładane do salonu?

Na rynku jest bardzo wiele modeli stołów rozkładanych do salonu, ale nie oznacza to wcale, że wybranie najlepszego modelu jest prostym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy zwracać szczególną uwagę, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Jakie stoły rozkładane sprawdzą się do nowoczesnego salonu?

W nowoczesnych salonach doskonale sprawdzą się proste stoły rozkładane wykonane z wysokiej jakości drewna. Godne uwagi są również stoły laminowane albo lakierowane na wysoki połysk, które po dłuższej przerwie powracają do mody. Skupić należy się przede wszystkim na tym, aby dopasować nowy stół pod względem kolorystyki danego wnętrza.

Idealny stół do ciemnych i jasnych mebli

Przeglądając stoły rozkładane do salonu, warto zwrócić uwagę także na estetykę i kolorystykę pozostałych mebli salonowych. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że do ciemnych mebli wbrew pozorom pasują nie tylko ciemne stoły rozkładane. Doskonale sprawdzą się tutaj również białe stoły albo metalowe modele, ze szklanym blatem. Pamiętać należy o tym, aby estetyka nowego stołu była jak najbardziej zbliżona do pozostałych mebli. Jeżeli chodzi o jasne meble to najlepiej zestawić do nich jasny stół rozkładany do salonu. Nie oznacza to jednak wcale, że nie można sięgnąć po stoły w całkowicie odmiennym i bardziej wyrazistym kolorze. Nowoczesne stoły rozkładane do salonu powinny być przede wszystkim bardzo funkcjonalne i praktyczne.