Na co zwrócić uwagę, wybierając płytki hiszpańskie?

Zakup nowych płytek hiszpańskich bardzo często wiąże się z dość kosztowną inwestycją, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości materiały od renomowanego producenta. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę wybierając nowe płytki hiszpańskie.

Antypoślizgowość

Wybierając nowe płytki hiszpańskie do łazienki warto zwrócić uwagę na ich antypoślizgowość, która w tym konkretnych przypadku odgrywa bardzo ważną rolę. W łazience jak powszechnie wiadomo bardzo często panuje podwyższony poziom wilgotności, dlatego też uważać należy na śliską podłogę, która może przyczynić się do wypadku. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość producentów oznacza poziom antypoślizgości symbolem R. Do łazienek najlepiej sprawdzą się płytki hiszpańskie R10, R11 albo R12. Płytki z takimi symbolami charakteryzują się dość chropowatą fakturą, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko poślizgnięcia. Dla własnego bezpieczeństwa unikać należy płytek, które nie mają powyżej wymienionych oznaczeń antypoślizgowości.

Płytki hiszpańskie a klasa ścieralności

Jak powszechnie wiadomo hiszpańskie płytki mogą mieć bardzo różną klasę ścieralności. Parametr ten ma olbrzymie znaczenie przede wszystkim, jak wybiera się płytki podłogowe, które mają służyć przez wiele długich lat. Klasa ścieralności jak łatwo się domyśleć informuje nas, czy ceramika jest odporna na bardzo intensywne ścieranie. Większość producentów klasę ścieralności podaje za pomocą symbolu PEI. W pomieszczeniach często użytkowanych warto oczywiście postawić na płytki hiszpańskie, które mogą pochwalić się doskonałą odpornością na ścieranie, dzięki czemu nawet po wielu latach prezentować będą się bardzo okazale. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na płytki PEI 4, które mogą być wykorzystane nawet w bardzo intensywnie eksploatowanych obiektach użyteczności publicznej.