Modne meble ogrodowe

Kiedyś drewniane europalety były wykorzystywane przede wszystkim podczas transportu różnego rodzaju towarów. Od niedawna jednak mają one o wiele szersze zastosowanie. Coraz większą popularnością cieszą się między innymi meble ogrodowe z palet.

Drewniany stół do ogrodu

Do wykonania stylowego stołu ogrodowego potrzeba jedynie dwóch lub trzech ustawionych na sobie europalet. W zależności od wielkości może pomieścić od sześciu do nawet dwunastu osób. Aby blat był stabilniejszy, można wzmocnić go płytą MDF.

Drewniana ławka

Ławka wykonana z palet świetnie komponuje się ze stołem. Do jej jej stworzenia potrzeba dwóch europalet połączonych ze sobą za pomocą wkrętów do drewna. Za oparcie może służyć trzecia paleta lub płyta MDF.

Leżak do kompletu

Z drewnianych palet można wykonać także stylowy leżak. Wystarczy połączyć ze sobą dwie palety, aby stworzyć siedzisko oraz trzecią, która będzie pełniła funkcję oparcia. Ostatnią paletę również można zastąpić płytą pilśniową.

Dzięki drewnianym paletom w prosty sposób można samodzielnie wykonać stylowy i modny komplet mebli ogrodowych. Bez wątpienia taki zestaw przyda się podczas letniego grillowania oraz będzie świetnie prezentował się na każdej posesji.