Meble kolorowe, czyli modne

Minęły już czasy, kiedy nasze pokoje zdobiły pokaźnych rozmiarów meblościanki, a na półkach królowały kryształy. Dzisiaj jeżeli chodzi o wystrój wnętrz panuje całkowita swoboda, każdy może się urządzać jak chce, a możliwości jest całe mnóstwo.

Meble kolorowe i eksperymenty

Oczywiście wciąż gros ludzi sięga po klasyczne rozwiązania, które nigdy pewnie nie wyjdą z mody i zawsze będzie można je, w mniejszym lub większym stopniu, wykorzystać. Coraz śmielej jednak poczynamy sobie w tej materii i zdecydowanie chętniej sięgamy po nietuzinkowe rozwiązania, jakimi są chociażby meble kolorowe. Nie dotyczy to jedynie pokojów dziecięcych, gdzie oczywiście wszystkie kolory są dozwolone, ale również salonów, przedpokojów, kuchni czy łazienek. Lubimy eksperymentować i nie boimy się podejmować ryzyka. Wybierając jednak meble o różnych barwach trzeba koniecznie pamiętać o kilku podstawowych zasadach, żeby nie zapędzić się kozi róg i nie stworzyć czegoś karykaturalnego.

Wielobarwne na białym

Przede wszystkim weźmy pod uwagę to, jak duże wnętrze będziemy urządzać, ponieważ nie możemy małe powierzchni zastawić dużymi ciemnymi szafami. Dobór barw tak naprawdę jest zupełnie dowolny, ale jeżeli decydujemy się na kilka to uważajmy na kolory ścian, które nie mogą być w tym wypadku pstrokate oraz na inne dodatki typu rolety, żaluzje, zasłony, kanapy czy sofy, fotele i tym podobne. Wielobarwne komody, szafki czy ławy będą wyglądały dobrze jedynie na stonowanym tle. Można po prostu postawić na biel, która ostatnio wraca do łask i z pewnością pięknie wyeksponuje tak wyjątkowe meble kolorowe. Popularny jest też ostatnio szary, na tle którego każdy barwny element prezentuje się bardzo dobrze. Wówczas można też pokusić się o jakieś obrazy czy plakaty na ścianach, które również mogą być wyraziste, na przykład w turkusowych czy różowych odcieniach.