Materiał na podłogę w łazience

Wybór materiałów wykończeniowych na podłogę łazienki jest bardzo duży. Należy przy tym zawsze uwzględniać funkcje, jaki pełni to pomieszczenie oraz warunki w nim panujące, szczególnie podwyższoną wilgotność.

Najpopularniejsze – płytki podłogowe

Najczęściej wybieranym materiałem wykończeniowym do łazienki są płytki podłogowe z Eksperci Łazienek. Płytki na podłogę mogą być wykonane z materiałów ceramicznych, a także z gresu i różnych rodzajów kamienia. Decydując się na tego typu rozwiązanie zawsze trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę ich antypoślizgowość. Warto przy tym wiedzieć, iż wiele materiałów można zaimpregnować, osiągając wymaganą ochronę.

Inne materiały na podłogę

W łazience można wykorzystać również innego rodzaju materiały. Jest to np. drewno. W pomieszczeniach tzw. mokrych, do których należą m.in. łazienki ze względu na panującą w nich wilgoć, wykorzystuje się lite deski, które mają ograniczoną możliwość kurczenia się. Bez względu na gatunek, drewno zawsze trzeba zabezpieczyć przed wilgocią, która może sprzyjać rozwojowi np. pleśni i grzybów. Stosuje się do tego specjalne lakiery lub oleje do drewna.

Do innych materiałów wykorzystywanych w łazienkach należy także beton, który najlepiej współgra ze stylem industrialnym. Posadzki betonowe również wymagają impregnacji zabezpieczającej je przed wodą i zaplamieniem, ułatwia ona także ich codzienną pielęgnację.

Na podłogi w łazience można stosować jeszcze innego typu materiały, biorąc jednak pod uwagę bogactwo stylistyki, estetykę i łatwość utrzymania w czystości oraz trwałość, płytki podłogowe nadal pozostają materiałem najpopularniejszym.