Łóżka do małej sypialni

Mała sypialnia nie musi oznaczać małego łóżka. Ze względu na niewiele miejsca często w pomieszczeniu tym korzysta się z każdej możliwości przechowywania, a łóżko może być świetnym do tego miejscem. Brak miejsca na przestronną garderobę lub chociaż głęboką szafę sprawia, że albo trzeba zmniejszyć ilość posiadanych rzeczy, albo powstrzymać się od zakupów, które tylko zabiorą kolejne miejsce. Innym pomysłem jest inne zaaranżowanie przestrzeni i znalezienie miejsca tam, gdzie pozornie wcale go nie ma.

Szuflady wszędzie

Wysokie, kontynentalne łóżko może okazać się wcale nie tym, na co wygląda. Wciąż jednak wysokie i z grubym, pikowanym materacem, ale dolną częścią zupełnie inną. Na dole nie znajdują się sprężyny, ale pojemne szuflady na pościel lub jakiekolwiek inne przedmioty, które właściciel będzie miał tam ochotę schować.

Otwierane na boki wymagają nieco miejsca, ale na pewno nie więcej, niż obszerna szafa. Indywidualny projekt takiego łóżka pozwala na stworzenie dołu nawet z dwóch poziomów szuflad, które pomieszczą dwa razy więcej rzeczy. Do łóżka mogą wtedy prowadzić stylowe schodki.

Nowoczesne łóżka do sypialni mogą mieć każdy, nawet najbardziej niespotykany kształt, a granice ich wykonania to jedynie wyobraźnia i budżet właściciela, którego wymagania może spełnić niejeden projektant i sprzedawca.