Listwa dekoracyjna do płytek – sposób na wyróżnienie

Listwa dekoracyjna do płytek – sposób na wyróżnienie

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Urządzając ją, warto zadbać o każdy szczegół w taki sposób by nie tylko była funkcjonalna, ale i stylowa. By podkreślić jej charakter, warto zastosować listwy dekoracyjne. Dzięki nim nawet proste rozwiązania zyskają na atrakcyjności.

Dopasuj do stylu

listwa dekoracyjna do płytek

W zależności od stylu, w jakim urządzona jest łazienka bez problemu można dopasować do niego listwy dekoracyjne. Mogą one być zarówno w kolorze płytek jak i mogą kontrastować z nimi. Mogą być matowe, ale i z połyskiem. W ciekawym i oryginalnym wnętrzu, mogą być w kolorze armatury. Najpopularniejsze są obecnie listwy metalowe w kolorze czarnym, srebrnym, złotym oraz miedzianym.

Jeżeli w łazience będą czarne płytki, świetnie wyglądać będą z nimi listwy w kolorze złota. W łazience urządzonej w szarościach z czarnymi dodatkami idealnie sprawdzą się listwy w kolorze czarnym. Szmaragdowe płytki w łazience w stylu urban jungle świetnie skomponują się ze złotą listwą. Jeżeli łazienka ma być klasyczna, do płytek stosuje się listwę dekoracyjną w pasującym kolorze.

Funkcja zabezpieczająca

Listwy dekoracyjne do płytek oprócz funkcji dekoracyjnej zabezpieczają płytki przed uszkodzeniami. Dotyczy to zwłaszcza narożników, które szczególnie narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Takie powstałe uszkodzenie nie jest łatwe w naprawie oraz wygląda nie estetycznie. 

Dodatkowo dzięki zastosowaniu listwy dekoracyjnej łazienka może zostać podzielona na strefy. Można z ich pomocą wyznaczyć strefę kąpielową czy przeznaczoną na pralnie. Jeżeli płytki będą kończyć się poniżej sufitu lub będą obejmować tylko część ściany z pomocą listwy dekoracyjnej można zakończyć płytki w bardzo estetyczny sposób.

Warto w projekcie łazienki uwzględnić listwy dekoracyjne do płytek. Nie tylko ze względu chociażby ze względu na ich funkcje dekoracyjne.