Lato pod żaglami

Subtelne promienie słońca, delikatny powiew wiaterku, o tym marzymy spędzając lato w ogrodzie. Na pewno nie marzymy o prażącym słońcu, na którym nasza skóra skwierczy, ani o wietrze, który próbuje porwać wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego działania. Co mamy zrobić, gdy właśnie takie lato nam się trafi? Czy jest ono spisane na straty? A co powiecie na lato pod żaglami? 

Tak lato pod żaglami we własnym ogrodzie. Czy to nie jest świetne rozwiązanie? Zapytacie, o jakim żaglu mowa? Żagiel ogrodowy. Jest to dosyć nowe rozwiązanie wprowadzone z myślą o tych, którzy chcą cieszyć się piękną pogodą w swoich ogrodach, tarasach, czy na balkonach. 

żagiel ogrodowy
Żagiel ogrodowy

Żagiel ogrodowy to rodzaj markizy, która może być szybko zwinięta za pomocą automatycznego mechanizmu lub metody ręcznej. Różnią się między sobą rozmiarami, kształtem, czy metodą montażu. Jest to designerska zasłona, która ma nas ochronić przed zbyt agresywnymi promieniami słońca, czy za dużym wiatrem. Zastosowanie żagla ogrodowego może uratować nasz letni wypoczynek, gdy pogoda postanowi nam podokuczać. 

Żagle ogrodowe robione są przeważnie z poliestru lub polietylenu. Poliester jest tkanina wodoodporną więc możemy wypoczywać na tarasie nawet w czasie niewielkiego deszczu. Wykończeniem żagla ogrodowego są ocynkowane, metalowe oczka, które ułatwiają montaż. 

Żagle ogrodowe produkowane są w kilku rozmiarach. Przed dokonaniem wyboru trzeba zastanowić się jaka przestrzeń będzie osłaniana. Żagle mogą być mniejsze, gdy chcemy zabezpieczyć niewielki balkon i większy, gdy myślimy o zamontowaniu go w ogrodzie, czy na tarasie przed domem.