Karnisze czy szyny sufitowe – co warto wybrać?

Jak powszechnie wiadomo, eleganckie zasłony i stylowe firanki bardzo często nadają charakteru całemu pomieszczeniu, dlatego też warto poważnie zastanowić się, jak je zawiesić. W dzisiejszych czasach do dyspozycji mamy nie tylko tradycyjne karnisze sufitowe www.sklep.mardom.com , ale również nowoczesne szyny sufitowe, które z roku na rok zdobywają coraz większe grono zadowolonych zwolenników. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, z którego rozwiązania warto skorzystać i w jakich sytuacjach poszczególne warianty najlepiej się sprawdzą.

Co warto wybrać?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że decyzja nie zależy tak naprawdę tylko od naszych indywidualnych preferencji, ale również od wygody użytkowania i wielkości danego pomieszczenia. Ogromną rolę pełni również powierzchnia, jaką na ścianie zajmuje nasze okno. Przed podjęciem decyzji o sposobie zawieszenia firan okiennych, warto dokładnie zmierzyć odległość pomiędzy sufitem a oknem. Jeżeli jest ona stosunkowo niewielka, to oczywiście najlepszym rozwiązaniem będą szyny sufitowe. Urządzenia tego typu zajmują bardzo niewiele miejsca, zwłaszcza jak porówna je się z tradycyjnymi karniszami. Szyny są również bardziej neutralnym rozwiązaniem, dzięki czemu nie zdominujemy przestrzeni nad oknem. Szyny sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i również w klasycznych aranżacjach wnętrz.

Wysokość pomieszczenia

Bardzo ważną kwestią jest także wysokość pomieszczenia. W dużych pomieszczeniach zalecane są przede wszystkim karnisze sufitowe i pamiętać należy o tym, że im bardziej będą one widoczne, tym lepiej dla nas. Duże karnisze optycznie obniżą nasze pomieszczenie, dzięki czemu prezentować będzie się ono bardziej przytulnie. Pamiętać należy także i o tym, że tradycyjne firany zawsze lepiej będą prezentować się na klasycznych karniszach. Przy nowoczesnych formach aranżacji na przykład przy panelach lepiej sprawdzą się z kolei szyny.