Jaka kabina prysznicowa do nowego domu?

Cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru przy zakupie kabiny prysznicowej. Ważna jest jej wytrzymałość, wygląd oraz przede wszystkim wygoda użytkowania.

Zanim w ogóle udamy się do sklepu ustalmy gdzie kabina prysznicowa powinna się znajdować. Największą dowolność przy wyborze mają Ci szczęśliwcy posiadający dużą łazienkę. Właściwie mogą zdecydować się na mało popularną kabinę prysznicową wolnostojącą. O ile tylko pozwalają na to przyłącza wodno-kanalizacyjne, kabina prysznicowa może się znaleźć nawet na środku łazienki. Najczęściej spotykana jest kabina narożna, zajmująca jak najmniej miejsca. Często spotykane są również kabiny przyścienne. Bardzo modne w ostatnim czasie są też kabiny prysznicowe umieszczane we specjalnie skonstruowanej wnęce. O takim rodzaju kabiny lepiej jednak pomyśleć na etapie projektowania domu lub remontu mieszkania. Przy tego typie kabiny montuje się jedynie drzwi.

Z brodzikiem czy bez?

W marketach budowlanych znajdziemy zarówno kabiny prysznicowe – www.impero.com.pl/oferta/kabiny-prysznicowe z brodzikiem jak i bez. Lepiej jest jednak dopasować oddzielnie brodzik do kabiny prysznicowej. Rodziny z małymi dziećmi powinny postawić na brodzik z wysoką krawędzią. Najważniejsze jest jednak to by brodzik i drzwi łączyły się w szczelny sposób. Dzisiaj możemy zresztą znaleźć takie kabiny, które nie potrzebują brodzika. Rolę brodzika pełni podłoga.

Jak skonstruowana jest kabina?

Możemy znaleźć kabiny prysznicowe skonstruowane ze specjalnych profili jak i kabiny ich pozbawione. Same drzwi kabiny prysznicowej wykonane są najczęściej z taniego akrylu. Pod wieloma względami jest to jednak gorsze i mniej wytrzymałe rozwiązanie. Lepiej postawić na drzwi prysznicowe wykonane z hartowanego szkła. Dobrze jest też zainteresować się kabiną prysznicową wyposażoną w dodatkowe funkcje. Mamy tu na myśli między innymi deszczownicę czy funkcję sauny.