Jaką choinkę wybrać – żywą czy sztuczną?

Święta to wyjątkowy okres, z którym związane są liczne tradycje. Jedną z nich jest zakup świątecznego drzewka bożonarodzeniowego. Jakie rozwiązanie wybrać – choinkę żywą czy sztuczną? Każde z rozwiązań ma zarówno swoje jasne, jak i ciemne strony.

choinka sztuczna świerk

Wybór drzewka naturalnego

Każdy, kto chce cieszyć się przepięknym zapachem naturalnej choinki, powinien na zakupy udać się jak najwcześniej, ponieważ dorodne okazy bardzo szybko znajdują swoich właścicieli i planując zakupy na ostatnią chwilę trzeba liczyć się z tym, że może już nie być specjalnego wyboru drzewek. Wiele osób ma dylemat, czy wybrać sosnę, czy świerk. Sosna przepięknie pachnie, jednak świerk trzyma się o wiele dłużej w warunkach domowych – jednak jego największą wadą są ostre igły.

Dlaczego warto kupić sztuczne?

Z kolei – sklep sprzedający choinki sztuczne to rozwiązanie, które ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze, taka choinka jest zakupem na lata – przechowywana w odpowiednich warunkach może służyć nawet kilkanaście lat. Drugą niewątpliwie bardzo ważną zaletą sztucznych drzewek jest to, że nie gubią igieł. Dzięki temu można się świąteczną atmosferą cieszyć przez długi czas. Sztuczne choinki mają również bardzo delikatne igły, dzięki czemu nadają się także do dziecięcych pokoików.