Jak zaaranżować miejsce posiłków w salonie?

W nowoczesnych mieszkaniach najważniejszym miejscem jest salon. To tu toczy się życie rodzinne. Bardzo często centralnym miejscem jest stół, przy którym gromadzi się cała rodzina. Jak zaaranżować miejsce posiłków? 

W nowoczesnym salonie znajduje się wygodny, duży stół, przy którym na posiłki gromadzi się rodzina. W innej części pokoju jest sofa, która zaprasza do odpoczynku. Jak wybrać krzesła do stołu w salonie? 

Eleganckim rozwiązaniem są krzesła tapicerowane. Tapicerka krzeseł może być dobrana kolorem do sofy. Wtedy stworzymy jednolitą, spójną przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór tapicerki krzeseł na zasadzie kontrastu. Takie krzesła tapicerowane stają się elementem wystroju salonu, na którym koncentruje się wzrok gości. 

Jakie są wygodne krzesła? 

Wygodne krzesło ma duże siedzisko oraz dobrze wyprofilowane oparcie. Nie bez znaczenia jest stabilność krzesła.

Siedzisko powinno znajdować się około 30 cm poniżej blatu oraz 40 – 45 cm nad podłogą. Dopasowując siedzisko , warto postawić na takie, które pozwala, by z przodu poza siedziskiem wystawała 1/3 długości uda. 

Oparcie wpływa na utrzymanie naturalnej pozycji ciała i ma ogromny wpływ na wygodę krzesła. Optymalnie powinno ono wystawać około 20 cm ponad blat. 

Wybór ofert na rynku jest ogromny. Decydując się na konkretny styl krzesła nie warto rezygnować z wygody. Po krótkich poszukiwaniach na pewno uda się wybrać krzesła zarówno eleganckie, jak i wygodne.