Jak za pomocą luster odmienić wygląd łazienki

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, która raczej niechętnie się remontuje. Remont łazienki to bowiem praca na kilka tygodni, podczas których funkcjonowanie w domu staje się wyjątkowo trudne. Czasami lepiej zatem po prostu odświeżyć wygląd łazienki za pomocą modnych dodatków i nowych mebli. Wiele może zdziałać chociażby nowe lustro.

Lustra do łazienki na całą ścianę

Świetnym pomysłem szczególnie w przypadku małej łazienki jest zastosowanie dużego lustra na jedną ze ścian. Można zamówić na wymiar i umieścić go na jednej z mniejszych ścian, dzięki czemu łazienka zostanie wizualnie powiększona. Jak rozwiązać kwestię z oświetleniem takiej lustrzanej ściany? Można zdecydować się na przykład na lampki ledowe wokół- takie duże lustro w łazience może spełniać rolę do przeglądania się i sprawdzenia całej sylwetki.

Szafka z lustrem do łazienki

Stare lustro w łazience warto wymienić na nową szafkę z lustrzanymi drzwiczkami. W ten sposób uzyska się trochę nowego miejsca do przechowywania łazienkowych bibelotów. To zatem bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu w łazience zapanuje trochę więcej porządku i ładu. Tego typu produkty można szukać w ofercie sklepów z meblami albo zdecydować się na zamówienie szafki z lustrem na wymiar. Jak rozwiązać kwestię z oświetleniem w tym przypadku? Wystarczy zamontować jakiś atrakcyjny kinkiet tuż nad lustrem – dzięki temu bardzo dobrze doświetlona będzie twarz, co z pewnością ułatwi wykonywanie porannego makijażu.

Inne ciekawe lustra

Lustro jest niezbędne w każdej łazience, dlatego też sklepowe działy są tak bardzo bogate. Można tam znaleźć naprawdę mnóstwo ciekawych modeli, jednak jeżeli ktoś szuka naprawdę pięknego modelu powinien rozejrzeć się za nim raczej wśród asortymentu do salonu. Typowe produkty to bowiem bardzo często proste lustra do montowania na glazurze, które bez wątpienia są funkcjonalne, jednak stosunkowo mało designerskie.