Jak wybrać trwały blat kuchenny

Kuchnia wykończona odpowiednio dobranym do wnętrza blatem będzie nie tylko funkcjonalna, ale i piękna. Najlepszą ofertę blatów znajdziesz tu:
https://www.belmeb.pl/blaty-kuchenne.html Ze względu na dosyć częste przebywanie w tym pomieszczeniu warto zainwestować w produkt wysokiej jakości, który przez lata nie straci na wyglądzie mimo częstego użytkowania.

Kamienny blat

Do najbardziej trwałych, ale i najdroższych blatów należą blaty kamienne, których wygląd jest niezwykle efektowny. Najlepszym wyborem będzie granit, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, a praca na nim należy do przyjemności. Popularnym pomysłem jest marmur, niestety źle zabezpieczony przyjmuje kolory z plam, może więc zostać szybko zniszczony przy nieumiejętnym jego użytkowaniu. Ze względu na dużą wagę kamiennych blatów rekomenduje się zakup szafek o mocnej, najlepiej drewnianej konstrukcji, która nie wypaczy się pod ciężarem efektownego kamienia.

Blat drewniany

Tradycyjny blat kuchenny z drewna jest wyborem większości konsumentów, którzy kupując go nie do końca zdają sobie sprawę, jak bardzo trzeba o niego dbać. To nie jest powierzchnia, którą można zostawić brudną i sprzątnąć dopiero za jakiś czas – jeśli wyleje się nam herbata lub wino, a blat nie był dobrze zabezpieczony, to plama zniknie prawdopodobnie dopiero  po jej zniwelowaniu papierem ściernym. Oczywiście dobrze zabezpieczony, zaolejowany lub polakierowany blat będzie nam służył latami, a jego piękny wygląd umili nam korzystanie z kuchni.