Jak wybrać stylową pufę?

Pufy uznawane są za meble wypoczynkowe, które z powodzeniem zastępują krzesła i fotele. Mimo niezaprzeczalnej wygody użytkowania, głównym celem wykorzystania ich we wnętrzach jest funkcja dekoracyjna. Pufy są w stanie nadać wnętrzom przytulności, a zarazem elegancji. Są bardzo pomocne w zagospodarowywaniu dużej przestrzeni i mogą być wyjątkowo efektownymi elementami wystroju mieszkania urządzonego w niemal dowolnym stylu.

Stylistyka pufy

pufa drewniana
pinterest.com

Stylowe pufy doskonale sprawdzają się jako ozdoba salonu, a także wielu innych pomieszczeń. Niewysoka, tapicerowana pufa może być idealnym uzupełnieniem przedpokoju urządzonego w stylu glamour. Miękka, drewniana pufa zapewniająca odpowiedni komfort użytkowania to doskonały dodatek do przytulnego kącika czytelniczego. W sklepach dostępne są modele o zróżnicowanym wyglądzie. Nabyć można m.in. pufy:

– gładkie
– wzorzyste
– wielokolorowe
– jednokolorowe

Wybór pufy

Wybierając pufę, można oprzeć się na zasadzie kontrastu lub harmonii. Obejmuje ona zarówno kolorystykę, jaki stylistykę mebla. Okrągła, stylowa pufa doskonale sprawdzi się we wnętrzach wyposażonych w meble z opływowymi kształtami oraz zaokrąglonymi rogami. Kwadratowa pufa drewniana lepiej pasuje natomiast do mebli posiadających ostre krawędzie i prostokątne kształty. Jaśniejszy model jest w stanie dodać świeżości i rozświetlić wnętrze, podczas gdy egzemplarze ciemniejsze wyciszają aranżacje i dodają im elegancji.