Jak wybrać odpowiednią lampę podłogową?

Jak wybrać odpowiednią lampę podłogową?

Oświetlenie użytkowych pomieszczeń w mieszkaniu takich często wymaga połączenia głównego oświetlenia umieszczonego na suficie z dodatkową lampą podłogową doświetlającą np. kącik wypoczynkowy. Od rodzaju wnętrza oraz przewidywanego zastosowania zależeć będzie wybór konkretnego modelu, jednak nie bez znaczenia jest również ogólny styl, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Ogromny wybór sprawia, że każdy powinien znaleźć model najlepiej pasujący do wybranej aranżacji wnętrza.

Lampa dopasowana do potrzeb

Element wystroju wnętrza, jaki stanowi lampa podłogowa od macodesign, pełni najczęściej jednocześnie dwie funkcje, rola dekoracyjna łączy się z funkcjonalnością użytkowania. Przed wyborem odpowiedniego modelu warto zastanowić się nad jego zastosowaniem. Równomierne rozprowadzenie rozproszonego światła po pomieszczeniu wymaga najczęściej innego rodzaju lampy niż doświetlenie strefy wypoczynkowej ze szczególnym uwzględnieniem kącika do czytania.

lampa podłogowa

Oświetlenie uzupełniające styl wnętrza

Producenci oświetlenia zadbali, aby każdy mógł znaleźć w ich szerokiej ofercie produkt najlepiej pasujący do stylu wnętrza. Rodzaj, kształt i materiał, z jakiego wykonana została lampa podłogowa, ma ogromne znaczenie dla całej aranżacji pomieszczenia. Nowoczesne wnętrza najlepiej dopełni oprawa z elementami metalowymi, w przytulnym salonie doskonale będzie się komponować lampa z drewnianym wykończeniem, a bardziej klasyczny wystrój ozdobić można stojącą lampą z kloszem z mlecznego szkła. Mnogość wyboru pozwala dopasować odpowiedni model do każdego stylu oraz indywidualnego charakteru użytkowników. Ponadto wiele modeli stworzonych zostało z myślą, by pełniły nie tylko rolę funkcjonalną, ale stanowiły również ozdobę samą w sobie.

Niezwykle istotne podczas wyboru lampy podłogowej jest jej solidna konstrukcja. Dobre materiały i stabilne ustawienie zagwarantują bezpieczeństwo użytkowania bez ryzyka przewrócenia się w każdej chwili. Konstrukcja lampy ma ogromne znaczenie gdy w pomieszczeniu, w którym stoi, przebywają dzieci, w takiej sytuacji bardzo łatwo o przypadkowe potrącenie lampy co może doprowadzić do jej uszkodzenia. Ponadto wybrany model powinien posiadać rozmiary adekwatne do wymiarów pomieszczenia. Zbyt rozłożysta budowa lampy może stanowić problem podczas użytkowania pomieszczenia np. blokując swobodne przejście obok niej.