Jak wybrać ławę do salonu?

Salon to zdaniem wielu ekspertów domowe epicentrum życia rodzinnego i oczywiście towarzyskiego. Nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia wielkość takiego pomieszczenia. Musi być ono natomiast tak urządzone, aby wszyscy domownicy chcieli w spędzać nim swój czas. jednym z najbardziej praktycznych i funkcjonalnych mebli są ławy do salonu (zobacz tu). Właściwie dobrana sprawia, że salon staje się miejscem wygodnym, niezwykle praktycznym oraz przede wszystkim rodzinnym.

Jakie materiały i kolory wybrać?

Pierwsze pytanie, na które trzeba sobie udzielić odpowiedzi, dotyczy rodzaju materiału, z którego ma być wykonana ława. Obecnie w nowoczesnym wzornictwie dominuje przede wszystkim naturalne drewno, szkło, metal, a także płyty MDF. W zależności od preferencji można też wybrać model łączący kilka różnych materiałów. Najbardziej uniwersalne wydaje się szkło, które pasuje praktycznie do większości wnętrz, a jednocześnie dodaje każdemu salonowi nieco elegancji.

Funkcjonalność i łatwość w utrzymaniu w czystości

Jeśli kwestię kolorystyki i materiałów mamy za sobą, warto skupić się na nieco bardziej praktycznych elementach. Bez wątpienia bardzo ważną rolę odgrywa w tym przypadku rozmiar salonu. Ława nie powinna zajmować zbyt dużo miejsca, a co za tym idzie – przeszkadzać w swobodnym poruszaniu. Zbyt mały rozmiar też się nie sprawdzi, jeśli z ławy do salonu będzie korzystać wiele osób jednocześnie. Można też rozważyć zakup wersji rozkładanej.