Jak wybrać baterię prysznicową?

Jak wybrać baterię prysznicową?

Urządzenie łazienki jest ogromnym wyzwaniem. Po pierwsze trzeba wybrać odpowiedni sprzęt, który będzie wytrzymały i wygodny w użytkowaniu. Powinien on spełniać nasze wymagania, ale także jego jakość powinna być adekwatna do ceny. Ponadto wszystkie sprzęty, armatura łazienkowa i płytki powinny współgrać ze sobą tak, by tworzyły przyjemne, piękne i przede wszystkim funkcjonalne wnętrze. Wybór baterii prysznicowej, podobnie jak innych sprzętów, nie jest prostą sprawą. Oto najważniejsze aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu baterii prysznicowej – odpowiadają EksperciŁazienek.pl

Jaki materiał wybrać?

Najpopularniejsze i najtrwalsze baterie prysznicowe zazwyczaj są tworzone z mosiądzu. To właśnie one najlepiej się sprawdzają. Bardzo ważne jest, by stop mosiądzu wykorzystywany do produkcji baterii prysznicowej miał odpowiedni udział miedzi w składzie. W przypadku, gdy będzie jej za mało można spodziewać się, że mosiądz będzie mniej elastyczny i mniej wytrzymały. Co za tym idzie jego podatność na uszkodzenia będzie znacznie większa. By kran był wytrzymały, dobrze jest sprawdzić czy posiada głowicę ceramiczną. Pozwala ona na dłuższe użytkowanie baterii, zwiększa jej wytrzymałość oraz zapobiega przed kapaniem kranu.

Bateria prysznicowa dla Ciebie

Inne aspekty to już raczej indywidualna sprawa.wygląd baterii powinien odpowiadać właścicielowi i współgrać z resztą wyposażenia. Podobnie jest z liczbą uchwytów. Można wybrać baterie jednouchwytowe, za pomocą których strumieniem ciepłej i zimnej wody steruje się za pomocą jednego uchwytu. W przypadku baterii o dwóch uchwytach osobny kurek służy do sterowania zimnym strumieniem, a drugi do sterowania ciepłym. Chcąc uniknąć problemów z ustawieniem odpowiedniej temperatury można zdecydować się na termostat, który zapewni, ze temperatura będzie dokładnie taka o jaka nam chodzi, bez kilkuminutowego ustawiania. W tej kwestii wszystko zależy już od naszych preferencji i oczekiwań, jakie mamy w stosunku do baterii. Jednakże wcale nie jest to kwestia drugorzędna i nie należy jej lekceważyć.