Jak w prosty sposób odmienić kuchnię?

Nawet najpiękniejsze wnętrze może się w końcu znudzić. To zupełnie normalne, że od czasu do czasu każdy potrzebuje choć niewielkiej odmiany otoczenia. Dotyczy to także kuchni, w której spędza się wiele czasu. Nie zawsze potrzebny jest gruntowny remont. Na szczęście można w prosty sposób i niewielkim nakładem środków finansowych odmienić to pomieszczenie, które potocznie określane jest sercem domu. Wystarczą płytki patchworkowe, których wzory sprawiają, że każde wnętrze odmieni się nie do poznania.

Płytki patchwork – jaki wzór sprawdzi się w kuchni?

płytka podłogowa patchwork
zobacz najnowsze modele patchwork

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób jest urządzona. Jeśli króluje w niej nowoczesny styl i stonowane barwy, to z pewnością warto zachować spójność w motywie przewodnim, wybierając odpowiednie płytki. Do nowoczesnych wnętrz sprawdzą się te czarno-białe z delikatnym wzorem na przykład geometrycznym. W kuchniach urządzonych w stylu rustykalnym sprawdzą się beże oraz brązy. Świetnie wyglądają także patchworkowe płytki w pastelowych odcieniach dostępne w Eksperci Łazienek. Warto pamiętać, że tego typu rozwiązanie lepiej prezentuje się na mniejszej powierzchni. Można więc umieścić płytki na ścianie pomiędzy blatami a wieszanymi szafkami. To pozwoli w szybki sposób i niewielkim kosztem zupełnie odmienić charakter kuchni.

Na co zwrócić uwagę, wybierając płytki patchworkowe?

W kuchni ważna jest nie tylko estetyka. Płytki, które będą na ścianach muszą spełniać kilka warunków. W innym przypadku nie okażą się zbyt praktyczne. Warto zwrócić uwagę między innymi na łatwość czyszczenia. Modele z dużą ilością wytłaczanych wzorków mogą się okazać trudne w utrzymaniu czystości. Należy też przyjrzeć się klasie ścieralności zwłaszcza, jeśli płytki znajdą się nad kuchenką, gdzie często dochodzi do zabrudzeń.