Jak urządzić salon w stylu industrialnym?

W ostatnich latach szczególnie dużą popularnością jeśli chodzi o wystrój wnętrz, cieszy się styl industrialny. Choć kojarzy on się przede wszystkim za bardzo obszernymi loftami, z powodzeniem można zastosować go również w zwykłych domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Jak więc urządzić salon w stylu industrialnym?

Skup się na materiale

Przede wszystkim dla stylu industrialnego najbardziej charakterystyczne są dwa materiały. Są nimi metal oraz stare drewno. Przede wszystkim więc celować powinniśmy w elementy zrobione ze tych właśnie tworzyw. Bez problemu znajdziemy w sklepach między innymi metalowe lampy industrialne (np. takie www.dutchhouse.pl/lampy-industrialne), które wnieść mogą do salonu naprawdę niepowtarzalny klimat.

Wybierz odpowiednie dodatki

Dodatki w przypadku każdego wystroju są niezmiennie ważne i mogą nadać charakter całości. Może nie być łatwo znaleźć kanapę w prawdziwie industrialnym stylu, jednak już na przykład zastosowanie lamp industrialnych czy metalowych świeczników może bardzo pomóc. Industrialne lampy są obecnie bardzo modne i sięga się do nich nawet przy nowoczesnych aranżacjach, dlatego dostępne są w bardzo wielu przeróżnych formach, a więc można zastosować je zarówno na suficie, jak i na przykład na stoliku.