Jak oświetlić łazienkę?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienek jest oświetlenie. Spełnia ono niezmiernie ważną rolę. Oświetlenie musi dawać nam komfort optymalnie oświetlonego pomieszczenia. Dobrzy jednak wykorzystać oświetlenie jako element dekoracyjny. Jak oświetlić łazienkę, by była funkcjonalna i przytulna jednocześnie?

Górne, boczne, led?

Wyposażenie łazienek w odpowiednie oświetlenie trzeba zacząć planować już na etapie planowania instalacji elektrycznej. Warto wykorzystać oświetlenie różnego typu. Oświetlenie górne powinno być konkretne, tak byśmy mogli wykonać wszystkie niezbędne rzeczy pielęgnacyjne wymagające dobrego światła bez problemu. Oświetlenie boczne powinno wspierać górne światło. Będziemy je wykorzystywać razem, bądź osobno.

Wyposażenie łazienek w oświetlenie led, które umieścimy na półkach może sprawić, że w naszej łazience będzie miły nastrój, a łazienka zyska na ciekawym, niebanalnym wyglądzie.

Oświetlone lustro

Wyposażenie łazienek w oświetlone lustro to duże udogodnienie dla kobiet, które robią makijaż. Musimy jednak pamiętać, że tak na prawdę nie oświetlamy lustra. Oświetlamy osobę, która znajduje się przed lustrem. Ważne jest byśmy uzyskali silne, równomierne światło w naturalnych kolorach, które wyeliminuje cienie.

Wyposażenie łazienek w dobre, różnorodne światło pozwoli nam uzyskać przestrzeń, w której będziemy dobrze się czuli, i która jednocześnie będzie funkcjonalna. A to jest w łazience najważniejsze.