Home office – jak urządzić domowe biuro?

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością, wiele osób rezygnuje z zatrudnienia na etacie na rzecz własnej działalności gospodarczej. Osoby, które prowadzą sklepy internetowe, wykonują wolne zawody typu grafik komputerowy, copywriter, ilustrator, fotograf, mogą pozwolić sobie na pracę w domu. W tym wypadku trzeba zaaranżować odpowiednią przestrzeń biurową. Jak urządzić domowe biuro?

Domowe biuro – ale gdzie?

Nie każdy może pozwolić sobie na to, aby przeznaczyć na biuro oddzielne pomieszczenie, szczególnie jak mieszka się w bloku. W nowoczesnych aranżacjach przeważnie kuchnia jest połączona z jadalnią i salonem, w takiej przestrzeni można wydzielić trochę miejsca na zaaranżowanie mini biura. Domowe biuro można równie dobrze urządzić w salonie, w przedpokoju, a nawet sypialni, w zależności od tego, ile miejsca mamy do zagospodarowania.

Biurko nowoczesne

Najważniejszym elementem w domowym biurze jest oczywiście biurko. Musi mieć ono duży blat roboczy, aby można było bez większych problemów ustawić komputer, klawiaturę czy dokumenty, które będą potrzebne do pracy. Biurko nowoczesne – standardowe wymiary, musi mieć przede wszystkim odpowiednią szerokość, najlepiej wybierać spośród takich szerokich na co najmniej 60 centymetrów. Nie bez znaczenia jest również materiał wykonania mebli, w tym wypadku dobrze sprawdzi się drewno. W domowym biurze nie może zabraknąć również różnego rodzaju akcesoriów i dodatków, które sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się przytulniejsza. W biurach dobrze sprawdzą się rośliny doniczkowe, designerskie lampki, półki ścienne, czy ciekawe plakaty lub zdjęcia przywieszone nad biurkiem.

Urządzenie domowego biura może okazać się dużo bardziej problematyczne, niż się wydaje ze względu na to, że przeważnie mamy mało przestrzeni do zagospodarowania. Nie mniej jednak przy odrobinie wyczucia estetycznego można z powodzeniem zaaranżować biuro samodzielnie.