Gdzie warto wykorzystać antyramy?

Ozdabianie nudnych, gładkich ścian w mieszkaniu to pierwszy krok ku temu, by zmieniło one zupełnie charakter i stało się wreszcie bardziej klimatyczne i ciepłe. Jeśli nie przepadamy za bogato zdobionymi ramami obrazów, być może ciekawe zdjęcia w antyramach przypadną nam go gustu.

Czym są antyramy?

Antyramy to po prostu dwie tafle szkła nieoprawione w ramę, między które wkłada się obrazek lub fotografię, którą chcemy zaprezentować na ścianie. Jako że nie posiadają one ramy, są po prostu sposobem na to, by w dyskretny sposób zawiesić na ścianie coś, co dotąd nie było oprawne. Antyramy są bardzo ciekawym dodatkiem do designu wnętrz – kilka lat temu ich popularność nagle wzrosła, gdy ludzie zaczęli wyrażać chęć ozdabiania swoich mieszkań prywatnymi zdjęciami – w tym przypadku bardziej liczy się „treść” czyli zawartość fotografii, niż ładna ramka.

Do czego można wykorzystać antyramę?

W antyramach bardzo często trzyma się rodzinne zdjęcia, takie w sam raz do wyeksponowania na ścianę w salonie lub sypialni. Oprócz tego antyramy są bardzo przydatne do usztywniania i zabezpieczania różnych dyplomów, certyfikatów i tym podobnych dokumentów, które chętnie wiesza się na ścianie swojego gabinetu, by pokazywać zapraszanym gościom swoje kompetencje i kwalifikacje. W urządzaniu wnętrza bardzo często stosuje się też zabieg wkładania w zakupione antyramy ułożonych kolorowych puzzli – skoro włożyło się mnóstwo czasu w ich ułożenie, to warto taki piękny pejzaż oprawić w szkło i zaprezentować na ścianie! Jak widać, oprawianie w antyramę może przybierać najróżniejsze formy, istotne jest to, że ten rodzaj oprawki będzie pasował do każdego wnętrza i każdej zawartości.