Gdzie położyć różowy dywan?

Gdzie położyć różowy dywan?

Wnętrze w kolorze różowym kojarzy się z romantyzmem, lekkością i kobiecością. Wiele dziewcząt i kobiet od dzieciństwa nie miało nic przeciwko posiadaniu własnego pokoju dziecięcego w różowych odcieniach. Dlatego w tym artykule rozważymy zastosowanie różowych dywanów we wnętrzu oraz z jakimi kolorami jest lepiej połączony różowy.

Dodanie różowego koloru do wnętrza

Wnętrza w kolorze różowym u wielu osób wywołują mieszane uczucia — u jednych wzbudzają nieprzyjemne emocje, innym dodają spokoju, lekkości i delikatności.

Jednym z ostatnich elementów, które uzupełniają i dopełniają całą kompozycję we wnętrzu w różu, jest dywan różowy. Wśród asortymentu sklepów z dywanami można znaleźć zarówno klasyczne dywany różowe, jak i nowoczesne dywany różowe. Najczęściej spotykane są nowoczesne dywany w tym kolorze oraz dziecięce różowe dywaniki, które cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców przy zakupie dywanu do pokoju dziecięcego dziewczynki.

Dywany w kolorze różowym mają zazwyczaj lekkie i atrakcyjne wzornictwo, miłe dla oka obrazy i wzory, kwiat. Producenci i projektanci od razu skupiają się na kobiecej grupie odbiorców, ich gustach i preferencjach.

Wybierając różowy dywan, należy zwrócić uwagę na fakt, że różowy kolor dobrze łączy się we wnętrzu z bielą, kremem, beżem, pomarańczą, szarością, żółcią, czerwienią, błękitem i czernią. Sam różowy jest uzyskiwany przez zmieszanie białego i czerwonego, i ma różne odcienie (fuksja, karmazyn, wiciokrzew itp.).

Gdzie położyć różowy dywan?

Różowy dywan można wybrać do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Konieczne jest uwzględnienie warunków użytkowania wykładziny w każdym z pomieszczeń i cech jego wnętrza.

W przedpokoju, korytarzu, na schodach lepiej jest położyć syntetyczny dywan lub wykładzinę (w zależności od długości pomieszczenia). Wybrać tkaninę jest lepiej w stonowanych odcieniach, z krótkim stosem i płytkimi wzorami. Dzięki temu kurz nie będzie się tak szybko gromadził na powierzchni, a zabrudzenia będą mniej widoczne.

Prostokątny różowy, wysoki lub średni dywanik wyglądałby świetnie w salonie. W tym obszarze zastosowania świetnie wyglądałby dywanik z wełny o dużej gęstości. 

Do pokoju dziecięcego można dobrać różowy dywan z zabawami i rysunkami. Może przedstawiać postacie z kreskówek lub bajek, duże wzory, itp. Zamiast jednego można położyć kilka małych modeli o różnych kształtach. Pomoże to w strefowaniu wnętrza. 

Do sypialni wystarczy prostokątny, okrągły lub owalny różowy dywanik o wysokim runie. Delikatny kolor dobrze koresponduje z przeznaczeniem pomieszczenia i tworzy spokojną atmosferę. Wzór tkaniny powinien być spokojny, bez nadmiernie jaskrawych elementów i wzorów.

Dywany różowe można zakupić na stronie SklepEureka.pl.