Funkcjonalne i prześliczne kapcie damskie

Funkcjonalne i prześliczne kapcie damskie

Kapcie są rodzajem obuwia, który używa się w domu, mieszkaniu, czy hotelu. Słowo kapcie zawsze kojarzy się z odpoczynkiem, wygodą, czymś na pewno pozytywnym. Szczególnie stopy zmęczone noszeniem szpilek, potrzebują ukojenia. Po ciężkim, długim dniu miło jest zaznać trochę komfortu. Także rano wychodząc z łóżka mogą być potrzebne. Zwykły, a jakże ważny przedmiot użytku codziennego, poza zapewnieniem relaksu, chroni przed kurzem, piaskiem, sierścią, bakteriami.  Z kapci można korzystać cały rok. 

Rodzaje kapci damskich

  1. wsuwane, bez pięt
  2. z zakrytą piętą

Wybór zależy od kobiecych preferencji, wygody użytkowania. Osoba chodząca często po schodach może preferować te z zakrytą pietą. Starsza osoba, u której kapeć nie spadła z nogi wydaje się bezpieczniejszym rozwiązaniem, nawet w momencie poślizgu. Osoby ze słabym krążeniem również wybierają częściej zabudowane modele. Kapcie damskie mogą być na niewielkiej koturnie, to opcja dla tych, którzy męczą się chodząc całkiem na płasko. Wsuwane kapcie przydadzą się tym, którzy je często zakładają, ściągają i nie chcą się nachylać, tylko szybko wsunąć stopy.  

Jaki powinien być materiał na kapcie?

Latem warto wybrać skórę naturalną, która nie odparza stopy, stopa oddycha. Zimą warto wybrać kapcie damskie z ciepłą wełną lub z filcu.

Nowoczesny design dostępnych na rynku modeli pozwoli czuć się modnie, nawet w zaciszu domowym. Ozdobami mogą być: futerko, pompony, koraliki, kokardy, Nadal dostępne są tradycyjne modele dla pań w każdym wieku. Wybór jest ogromny. Kolorów jest cała gama.