Ekologiczny styl w Twoim domu

Meble z palet to trend, którego popularność nie słabnie już od kilku sezonów. Białe, miętowe, lub naturalne palety święcą triumfy w każdym możliwym pomieszczeniu. Wykonanie z nich łóżka, fotela, czy ławy do siedzenia nie stanowi dla nawet najbardziej niewprawnych rąk problemu.

przykład wykorzystania mebli z palet

Fala popularności sprawiła, że Internet pełen jest filmów instruktażowych dotyczących wykonania mebli z palet. Co jednak sprawiło, że palety stały się takie popularne?

Po pierwsze są one odpadem poprodukcyjnym. Powtórne ich wykorzystanie to idealny przykład ochrony środowiska. Ponadto pozostawienie w formie surowej zmniejsza emisję gazów cieplarnianych i substancji lotnych do atmosfery (np. z farb emulsyjnych).

Nie mniej ważnym aspektem jest ich uniwersalizm. Możliwości aranżacyjne  mebli z palet są bardzo szerokie, o czym przekonali się już niejednokrotnie ich fani.

Dla osób nie posiadających smykałki złotej rączki dobrą wiadomością jest również fakt dotyczący łatwości ich montażu. Dzięki idealnemu dopasowaniu powierzchni palet, często wystarczy jedynie kilka wkrętów by pożądane elementy połączyły się w całość.

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym aspektem jest cena całej inwestycji. Pojedynczą paletę w skupie można dostać już za 35- 40 zł. Niska cena zachęca do kupna i pozwala na zaoszczędzenie kilku groszy, które można przeznaczyć np. na dodatki, czy spędzony wspólnie z rodziną czas.