Ekologia w budownictwie

Za sprawą coraz większego zainteresowania ekologią i zdrowym trybem życia, na popularności zyskuje również filozofia budowania domów z ekologicznym i zielonym zacięciem. Na coraz większej popularności zyskują tradycyjne style stawiania budynków z ceramicznej cegły oraz z wykorzystaniem drewnianych okien.

Nie tylko wygląd

Wyroby drewniane od zawsze kojarzone były z luksusem, nie inaczej jest jeśli chodzi o okna drewniane Witraż.eu. Jednak w ich przypadku nie chodzi jednie o wygląd zastosowanego materiału. Estetyka jest tylko jedną z zalet jaką niesie za sobą zastosowanie drewna. Drewniane okna to przede wszystkim o wiele lepsza termoizolacja, wygłuszenie oraz stabilność wymiarów i sztywność konstrukcji. Dzięki temu drewniane okna z powodzeniem można stosować do dużych pomieszczeń, bez obaw o ich późniejsze wypaczenie.

Zastosowanie drewnianych okien sprawia, że komfort życia mieszkańców danego domu lub mieszkania znacznie się podwyższa, w odróżnieniu do ich rachunków, które za sprawą o wiele wydajniejszej izolacji, potrafią zostać znacznie zredukowane.

Jakieś wady?

Okna wykonane z drewna mają zaledwie jedną słabszą stronę w porównaniu z innymi materiałami z których się je wykonuje. A mianowicie wymagają troski i uwagi. Aby służyły nam długie lata, konieczna jest od czasu do czasu ich konserwacja oraz zabezpieczenie w przypadku użytkowania ich pomieszczeniu wilgotnym.
Są to jednak wady praktycznie niezauważalne w obliczu przytulności i ciepłoty jakiej nadają każdemu pomieszczeniu w którym się znajdują.

Jaki materiał wybrać?

Najczęściej spotykane na rynku są okna z sosny i dębu. Są stosunkowo tanie oraz łatwe w obróbce i dostosowaniu do odpowiedniego kształtu.

Ostatnimi czasy na uznaniu zyskuje drewno egzotyczne, które co prawda droższe, ale o wiele lepiej opera się wszelkim niekorzystnym warunkom atmosferycznym.